حضور ما در بازارهای جهانی الزامیست

حمیدرضا صالحی رئیس هیئت مدیره فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران پیرامون امضای تفاهم نامه با روسی ها در بخش انرژی اظهار کرد: ما در این تفاهم نامه قصد داریم که ظرفیت های خودمان را به لحاظ فنی، تکنولوژی و حوزه هایی همچون نفت، گاز و برق تجدیدناپذیر که در آن فعال هستیم به طرف روسی معرفی کنیم چرا که ما تمام تلاش خودمان را برای ارائه بهترین متریال و خدمات در این حوزه‌ها جمع آوری کردیم و در حال حاضر زمان ارائه ابن خدمات از طریق کشورهایی چون روسیه به بازارهای جهانی فرا رسیده است.

وی افزود: اگر طبق مذاکرات صورت گرفته با روس‌ها و مفادی که در تفاهم‌نامه قید شده آنها بتوانند بخشی از بازارهایی که دارند در اختیار ما قرار دهند و در بازارهای ثالث نیز حضور مشترکی با ما داشته باشند بدون شک رونق خوبی برای بنگاه‌های اقتصادی ما در حوزه نفت و انرژی فراهم خواهد شد.

رئیس هیئت مدیره فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران با بیان اینکه بیش از 7 هزار بنگاه اقتصادی در کشور ما در حوزه انرژی فعال هستند تصریح کرد: این نهادها نیاز به پشتوانه برای حضور در بازارهای خارجی دارند چرا که رویکردهای و اهداف آنها در داخل کشور اشباع شده و باید به سمت بازارهای جهانی حرکت کنند از این رو اگر روس‌ها همانطور که در حرف متعهد شدند در عمل نیز همراه ما باشند ما می توانیم هم در جهت انتقال تکنولوژی و دانش فنی همراه آنها باشیم تا بتوانیم در حوزه انرژی در بازارهای جهانی حضور پیدا کنیم.

صالحی خاطرنشان کرد: ما می‌توانیم در برخی از حوزه‌ها مثل LNG و نیروگاه های سیکل ترکیبی و بخاری از توانمندی روس‌ها استفاده کنیم که امیدواریم در قالب این تفاهم‌نامه این اهداف محقق شود.

وی تاکید کرد: ما باید در عرصه انرژی قطعا بین‌المللی شویم تا بتوانیم سهم بیشتری در بازارهای جهانی داشته باشیم از این رو یکی از بخش های فعالیت ما در این راستا کار با روس‌ها است که ما امیدواریم بتوانیم با توجه به روبکردهای دو کشور در این زمینه موفق باشیم.

رئیس هیئت مدیره فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران درباره میزان حمایت دولت از بخش خصوصی و به خصوص این تشکل در جهت پیشبرد اهدافش گفت: بدون شک حمایت‌ دولت از ما و بسیاری از تشکل‌های خصوصی به اندازه نیست و ما اگر بخواهیم خودمان را با تشکل های همسو مثلا در کشوری چون ترکیه مقایسه کنیم متوجه خواهیم شد که اصلا حمایت نمی شویم.

صالحی اظهار کرد: بدون شک اگر ما مورد حمایت جدی و موثر قرار نگیریم این روند باعث می شود که نتوانیم به موفقیت های خوبی دست پیدا کنیم لذا دولت باید در معاملات اقتصادی حضور خود را حداقلی کرده و روی بخش خصوصی حساب ویژه ای باز کند تا درآمدهای صادراتی کشور افزایش یابد.

وی تصریح کرد: اینکه بخش خصوصی در شرایط امروز جایگاه و نقش آنچنانی در پروژه‌های کشور ندارند شایسته بخش خصوصی نیست از این رو‌ اگر دولت در جهت تقویت ظرفیت های بخش خصوصی گام بردارد خیلی زودتر دولت به نتایج و اهداف خود در بخش اقتصاد خواهد رسید.


دیدگاه‌ها

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML دیدگاه ها: RSS | Atom
معرفی فدراسیون

فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران بمنظور ساماندهی تشکلی فرایندهای تولید و صادرات کالاها و خدمات صنايع انرژي ايران و حفظ توازن و نظم و فراهم کردن امکان بهره برداری بیشتر از سرمایه گذاری و تولید و همچنین استفاده و انتقال تجربیات علمی و عملی دست اندرکاران و به هنگام نمودن آن برای نیل به اهداف قانونی توسعه در حوزه صادرات كالا و خدمات حوزه انرژي ايران و دفاع از منافع مشروع اعضاء، فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران به استناد بند (ک) ماده (5) قانون اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران تشکیل گردیده است.

ادامه مطلب

انجمن‌ها و شرکت‌های عضو

ساعت سرور

امروز، یک شنبه 24 تیر 1403 6:42 ب.ظ

ورود به سیستم

کاربر گرامی، در صورتی که ثبت نام نکرده اید روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید. شایان ذکر است جهت استفاده از کلیه امکانات سایت ثبت نام ضروری می باشد.


ثبت نام

ثبت نام اولیه در سیستم برای همگان رایگان می باشد