آخرین اخبار و اطلاعیه‌ها

مهندس محمد پارسا

ادامه تراژدی دلار 4200 تومانی

اقتصاد ایران دهه‌های طولانی است گرفتار سیاست‌های ارزی ناکارآمد است و این سیاست‌های بازدارنده شوربختانه مسیر کسب‌وکار و زندگی ایرانیان را به بیراهه کشانده است. سیاست‌های ارزی ایران در دوره وفور ارزی به شکل و ماهیتی درآمده که تولید داخل را از بین بردهو واردات را از تعادل خارج کرده است و نیز با ارزان نگه‌داشتن نرخ تبدیل ارزهای معتبر به ریال ایران، صادرات را از نفس انداخته. در دوره کمبود درآمدهای ارزی نیز اما سیاست‌های ارزی متأسفانه به شکل دیگری اقتصاد ایران را به تله انداخته است. در همین یک دهه 1390 و در شرایطی که تحریم‌ها اقتصاد ایران را با تهدید جدی مواجه کرده است در تخصیص ارزهای معتبری که در اختیار دولت بوده با راهبرد حمایت از گروه‌های کم‌درآمد، سیاست‌های مخربی را شاهد بوده‌ایم

پیام باقری

تصویر روشن اقتصاد در قاب صادرات غیر نفتی

صادرات غیرنفتی از جمله ظرفیت‌های قابل اتکا و راهگشا در توسعه اقتصادی به شمار می‌رود آنچنان که اندیشه گسترش آن از گذشته مورد تاکید کارشناسان بوده لیکن تمسک به درآمد‌های نفتی سهل‌الوصول، همواره بهره‌گیری از سایر فرصت‌های صادراتی را تحت‌الشعاع قرار ‌داده است.

همایش تجاری ایران و اروپا 24 آذرماه برگزار می‌شود

همایش تجاری ایران و اروپا با همکاری سازمان توسعه تجارت، اتحادیه اروپا و مرکز بین‌المللی (ITC) برگزار می‌شود.تولید قربانی درآمدهای نفتی شد

بودجه سال آینده بودجه خاصی است؛ از یک سو کشور با تحریمهای شدیدی رو به روست و از سوی دیگر شرایط کرونایی بر کشور و دنیا حاکم است؛ بنابراین، تحقق درآمدهای نفتی و درآمدهای مالیاتی تا حدودی در هالهای از ابهام است. از دو سال پیش رهبر انقلاب برای رهایی از بودجه نفتی و برخی معضلات بودجهای، دستور انجام اصلاحات ساختاری در بودجه را صادر نمودند. به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه رويكرد اصلي بودجه در شرايط ركود تورمي براي سال آينده ضمن مهار تورم خروج از ركود است كه براي اين مهم بايد سياست رشد اقتصادي از طريق افزايش ارزش افزوده طرح هاي توليدي و طرح هاي عمراني و زيربناي را دنبال كنيم. براي بخش نخست (طرح هاي توليدي) از برنامه هاي جهش توليد از طريق تفويض منابع به استان ها استفاده و در اين راه با استانداران موافقت نامه مبادله كرديم و براي سال آينده نيز تلاش داريم سياست صادارت غير نفتي جدي در پيش بگيريم.

محمد پارسا رئیس هیات مدیره فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران

مهار تورم با اوراق قرضه نوین

به‌مثابه یک صادرکننده و به نمایندگی از اعضای فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران که بیش از ۷۰ درصد صادرات غیرنفتی کشور از طریق اعضای این فدراسیون انجام می‌گیرد باید از اینکه نرخ ارزهای معتبر با این سرعت افزایش می‌یابد خرسند باشیم و البته اگر این اتفاق به شکل عادی رخ می‌داد همین‌طور بود، اما چرا در شرایط فعلی نه تنها خرسند نیستیم بلکه نگران نیز شده‌ایم؟

تماس با ما

آدرس فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران

آدرس: ایران - تهران - خیابان سمیه
بعد از چهار‌ راه دکتر مفتح
کوچه جلیل مژدهی شماره 1 طبقه 2

کدپستی: 1991644791
تلفن‌های تماس: 88305258 021 - 88825110 021

ایمیل دبیرخانه : info@fieei.com

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
معرفی فدراسیون

فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران بمنظور ساماندهی تشکلی فرایندهای تولید و صادرات کالاها و خدمات صنايع انرژي ايران و حفظ توازن و نظم و فراهم کردن امکان بهره برداری بیشتر از سرمایه گذاری و تولید و همچنین استفاده و انتقال تجربیات علمی و عملی دست اندرکاران و به هنگام نمودن آن برای نیل به اهداف قانونی توسعه در حوزه صادرات كالا و خدمات حوزه انرژي ايران و دفاع از منافع مشروع اعضاء، فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران به استناد بند (ک) ماده (5) قانون اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران تشکیل گردیده است.

انجمن‌ها و شرکت‌های عضو

ساعت سرور

امروز، چهارشنبه 05 آذر 1399 11:13 ق.ظ

ورود به سیستم

کاربر گرامی، در صورتی که ثبت نام نکرده اید روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید. شایان ذکر است جهت استفاده از کلیه امکانات سایت ثبت نام ضروری می باشد.


ثبت نام

ثبت نام اولیه در سیستم برای همگان رایگان می باشد