قزاقستان دروازه ورود صنایع حوزه انرژی ایران به کشورهای مشترک‌المنافع

دبیرکل و عضو هیات مدیره فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای حضور هیات‌های تجاری ایرانی در بیستمین نمایشگاه صنعت برق قزاقستان گفت: این نمایشگاه دروازه ورود صنایع حوزه انرژی ایران به کشورهای مشترک‌المنافع است.
به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، حمیدرضا صالحی، دبیرکل و عضو هیات مدیره فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران، در حاشیه نشست با فعالان حوزه صنعت برق و انرژی استان جهت اعزام به بیستمین نمایشگاه صنعت برق قزاقستان که در محل اتاق بازرگانی البرز برگزار شد، گفت: با برنامه‌ریزی فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران به عنوان بزرگ‌ترین تشکل صادراتی کشور در این حوزه فرصت حضور در چنین نمایشگاهی فراهم شده است تا در قالب آن تولیدکنندگان صنایع انرژی کشور بتوانند بازار مناسبی برای عرضه محصولات خود داشته باشند.
وی در ادامه افزود: قزاقستان در میان کشورهای مشترک المنافع(CIS) حضور دارد و به همین دلیل می‌‌تواند جایگاه مناسبی برای معرفی محصولات ایرانی در کشورهای این حوزه ایجاد کند.
دبیرکل و عضو هیات مدیره فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران گفت: کشور قزاقستان از لحاظ فراوانی معدن و منابع نفتی دارای منابع زیادی است و در قیاس با دیگر کشورهای حوزه CIS میزان تولید ناخالص داخلی بالاتری دارد.
وی با این توضیح که بیست سال از برگزاری نخستین دوره نمایشگاه صنعت برق قزاقستان می‌گذرد، افزود: این نمایشگاه بازدیدکنندگانی از نقاط مختلف جهان دارد و محل بسیار مناسبی برای نمایش توانمندی‌های صنعت انرژی ایران است، از طرفی چون قیمت تمام شده تولیدات ایرانی در قیاس با نمونه‌های مشابه خارجی رقابت‌پذیر و مناسب و در عین حال با کیفیت مطلوب و مطابق با استانداردهای روز دنیا است، در نتیجه صنعتگران ما می‌توانند بازار خوبی را از طریق این نمایشگاه در حوزه CIS به دست آورند.
صالحی در مورد توانمندی‌های تولیدی و صنعتی البرز برای اعزام به بیستمین نمایشگاه صنعت برق قزاقستان گفت: شرکت‌های متقاضی حضور در این نمایشگاه ظرفیت‌های خوبی در زمینه‌های مختلف از جمله ساخت کلید و پریز هوشمند و یا باتری‌سازی دارند که برای صادرات بسیار مناسب است.
وی ادامه داد: البرز صنایع قدرتمند با تولیدات با کیفیت و توان بالای صادراتی دارد، به همین دلیل در اعزام هیات تجاری به قزاقستان در ثبت‌نام از متقاضیان سهم قابل توجهی را به فعالان اقتصادی البرز تخصیص می‌دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به تحریم‌هایی که علیه روسیه اعلام شده است، قزاقستانی‌ها تمایل زیادی دارند که شرکت‌های ایرانی در بازار این کشور سهم خوبی داشته باشند، از طریق این کشور به چین و روسیه نیز می‌توانیم صادرات مطلوب انجام دهیم.


دیدگاه‌ها

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML دیدگاه ها: RSS | Atom
معرفی فدراسیون

فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران بمنظور ساماندهی تشکلی فرایندهای تولید و صادرات کالاها و خدمات صنايع انرژي ايران و حفظ توازن و نظم و فراهم کردن امکان بهره برداری بیشتر از سرمایه گذاری و تولید و همچنین استفاده و انتقال تجربیات علمی و عملی دست اندرکاران و به هنگام نمودن آن برای نیل به اهداف قانونی توسعه در حوزه صادرات كالا و خدمات حوزه انرژي ايران و دفاع از منافع مشروع اعضاء، فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران به استناد بند (ک) ماده (5) قانون اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران تشکیل گردیده است.

ادامه مطلب

انجمن‌ها و شرکت‌های عضو

ساعت سرور

امروز، پنج شنبه 06 مهر 1402 2:23 ب.ظ

ورود به سیستم

کاربر گرامی، در صورتی که ثبت نام نکرده اید روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید. شایان ذکر است جهت استفاده از کلیه امکانات سایت ثبت نام ضروری می باشد.


ثبت نام

ثبت نام اولیه در سیستم برای همگان رایگان می باشد