عزمی برای رفع مساله‌ی انرژی از سوی دولت نیست

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت: تامین برق پایدار برای صنایع به رشد ناخالص داخلی کمک می‌کند، اما مولفه‌های انرژی در اقتصاد کشور حل نشده است؛ چراکه عزمی برای رفع این مساله از سوی دولت نیست.
حمیدرضا صالحی با توجه به اهمیت تامین انرژی صنایع اظهار کرد: یکی از مشکلات در ماه های گرم سال، تامین برق پایدار برای صنایع فولاد، پتروشیمی، سیمان و ... است؛ چراکه تامین این انرژی در صنایع منجر به ارزش افزوده در تولید می شود.
وی افزود: اهمیت تامین برق پایدار در صنایع، سیاستگذاران کشورهای توسعه یافته را به سمتی هدایت کرده است که برق صنایع با نرخ کمتر از بخش خانگی عرضه می شود؛ چراکه با ارزش افزوده همراه است و به رشد ناخالص داخلی کشور یاری می رساند.
رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران ادامه داد: در کشور ما اقتصاد انرژی به اهمیت تامین برق پایدار صنایع پی نبرده است و همین باعث شده است که تامین این انرژی در صنایع با چالش مواجه شود.
وی با اشاره به اینکه رقابت در صنعت مخابرات ایران قیمت تمام شده محصول را کاهش داد، تصریح کرد: برای تامین برق پایدار صنایع لازم است اقتصاد انرژی در رقابت بخش خصوصی قرار بگیرد و مداخله دولت به عنوان رقیب به پیچیدگی ماجرا نیفزاید تا برق پایدار صنایع کشور با اخلال مواجه نشود.
صالحی با اشاره به اینکه تامین گاز در فصل سرما و تامین برق در فصل گرما از چالش های مهم صنایع کشور است، گفت: نیاز است که صنعت فولاد در تابستان هم به تولید ادامه دهد و به علت نبود برق ایمن و مطمئن تولید صنایع با مساله مواجه نشود.


دیدگاه‌ها

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML دیدگاه ها: RSS | Atom
معرفی فدراسیون

فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران بمنظور ساماندهی تشکلی فرایندهای تولید و صادرات کالاها و خدمات صنايع انرژي ايران و حفظ توازن و نظم و فراهم کردن امکان بهره برداری بیشتر از سرمایه گذاری و تولید و همچنین استفاده و انتقال تجربیات علمی و عملی دست اندرکاران و به هنگام نمودن آن برای نیل به اهداف قانونی توسعه در حوزه صادرات كالا و خدمات حوزه انرژي ايران و دفاع از منافع مشروع اعضاء، فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران به استناد بند (ک) ماده (5) قانون اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران تشکیل گردیده است.

ادامه مطلب

انجمن‌ها و شرکت‌های عضو

ساعت سرور

امروز، دوشنبه 31 خرداد 1400 4:41 ب.ظ

ورود به سیستم

کاربر گرامی، در صورتی که ثبت نام نکرده اید روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید. شایان ذکر است جهت استفاده از کلیه امکانات سایت ثبت نام ضروری می باشد.


ثبت نام

ثبت نام اولیه در سیستم برای همگان رایگان می باشد