تسریع در اجرای خط سوم انتقال برق بین ایران و ارمنستان

معاون برق و انرژی وزیر نیرو در سفربه ارمنستان، با قائم‌مقام وزارت زیرساخت‌های انرژی و منابع طبیعی این کشور پیرامون انتقال انرژی بین ایران و ارمنستان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، همایون حائری، در دیدار با کارگین باغرامیان، ضمن اشاره به تعاملات مناسب اقتصادی، بر تسریع در اجرای پروژه خط سوم انتقال برق بین دو کشور تاکید کرد.
معاون برق و انرژی وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران، اجرای به‌موقع خط سوم انتقال برق در ارمنستان را به‌عنوان بخشی از همکاری چند جانبه انرژی بین دو کشور مهم ارزیابی کرد و خواستار همکاری و تلاش بیشتر شرکت صانیر و شرکت برق ارمنستان برای تسریع در اجرای این پروژه شد.
کارگین باغرامیان، قائم‌مقام وزارت زیرساخت‌های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان نیز در این دیدار ضمن اشاره به برنامه‌های جدید دولت ارمنستان جهت ارتقای تعاملات با جمهوری اسلامی ایران و با اشاره به علاقه‌مندی ایروان به اجرای توافق‌های بین دو طرف، آمادگی خود را برای حل و فصل و اتمام هرچه سریع‌تر خط سوم انتقال برق بین دو کشور اعلام کرد.
در این دیدار طرفین بر پیگیری و عملیاتی شدن پروژه نیروگاه برق‌آبی مغری و همچنین برگزاری شانزدهمین کمیسیون مشترک دو کشور در آینده نزدیک تاکید کردند. در ادامه دو طرف اظهار امیدواری کردند، با اجرای این خط حجم مبادلات تجاری بین دو کشور تا دو برابر افزایش یابد.

دیدار با سفیر ایران در ایروان
معاون برق و انرژی وزارت نیروی جمهوری اسلامی ایران در این سفر همچنین با سیدکاظم سجادی، سفیر کشورمان در ایروان دیدار و گفتگو کرد.
سفیر کشورمان در این دیدار بر اجرای به‌موقع خط سوم انتقال برق به ارمنستان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های همکاری دو جانبه و چندجانبه جمهوری اسلامی ایران با ارمنستان تاکید کرد.
طرفین در این دیدار بر اهمیت پیگیری تعاملات انرژی منطقه‌ای تاکید کردند.


دیدگاه‌ها

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML دیدگاه ها: RSS | Atom
معرفی فدراسیون

فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران بمنظور ساماندهی تشکلی فرایندهای تولید و صادرات کالاها و خدمات صنايع انرژي ايران و حفظ توازن و نظم و فراهم کردن امکان بهره برداری بیشتر از سرمایه گذاری و تولید و همچنین استفاده و انتقال تجربیات علمی و عملی دست اندرکاران و به هنگام نمودن آن برای نیل به اهداف قانونی توسعه در حوزه صادرات كالا و خدمات حوزه انرژي ايران و دفاع از منافع مشروع اعضاء، فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران به استناد بند (ک) ماده (5) قانون اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران تشکیل گردیده است.

انجمن‌ها و شرکت‌های عضو

ساعت سرور

امروز، دوشنبه 23 تیر 1399 9:46 ق.ظ

ورود به سیستم

کاربر گرامی، در صورتی که ثبت نام نکرده اید روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید. شایان ذکر است جهت استفاده از کلیه امکانات سایت ثبت نام ضروری می باشد.


ثبت نام

ثبت نام اولیه در سیستم برای همگان رایگان می باشد