آخرین اخبار و اطلاعیه‌ها

بولتن الکترونیکی فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران "هاب انرژی"

صد و شانردهمین شماره بولتن الکترونیکی فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران "هاب انرژی"بیمه‌نامه و ضمانت‌نامه صادرات به کشورهای آفریقایی صادر شد

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات گفت: در حوزه صدور ضمانت‌نامه و بیمه‌نامه هیچ مشکلی برای کشورهای آفریقایی نداریم .
علی شمس‌اردکانی

اهمیت اصلاح قیمت بنزین

سوخت سرمایه‌ای میان‌نسلی است که برای حفظ آن، باید برنامه‌ای کاملا روشن و مدون وجود داشته باشد. بنزین یارانه‌ای، هرگز نتوانسته است مسئله رشد اقتصادی در ایران را حل کند. در ترکیه بهای بنزین بیش از 10 برابر بهای این فراورده در ایران است و درباره رشد اقتصادی آن در سال‌های اخیر هم بارها صحبت شده است. اگر سوخت ارزان و پرداخت یارانه نقدی به اقشار پردرآمد جامعه که خودرو سوار هستند، می‌توانست رشد اقتصادی و توسعه به ‌دنبال داشته باشد، امروز شرایط ایران به گونه‌ای دیگر بود.

رونق تجارت خارجی و عبور از تحریم‌ها با حمایت دیپلماسی سیاسی

در این زمینه حمیدرضا صالحی دبیرفدراسیون صادرات انرژی با اشاره به چالش‌های تجارت خارجی و اقتصاد مبتنی بر ارز دونرخی، اظهار داشت: حرکت اقتصاد به سمت ارز دو نرخی موانع زیادی را در امر صادرات و واردات ایجاد کرد. بعد از نوسانات ارزی سال گذشته و پدیدار شدن ارز 4200 تومانی، نیمایی و بازار آزاد حوزه تجارت خارجی با موانع پی در پی از سوی گمرک، ثبت سفارش، مبادلات بانکی و دریافت ارز مواجه شد که این موارد اخلال زیادی را در مسیر صادرات و واردات کشور به وجود آورد. وی با اشاره به صدور دستورالعمل‌های متناقض از سوی دولت در یک برهه زمانی کوتاه، یادآورشد: ابلاغ این دستورالعمل‌ها به جای ایجاد یک اقتصاد با ثبات و قابل پیش بینی تنها به عدم کارایی فعالان این حوزه منجر شد زیرا با ایجاد محدودیت و توزیع رانت، امضاهای طلایی را گسترش داد. در واقع می‌توان گفت با این شیوه حکمرانی چنان فسادی در حوزه تجارت به وجود آمد که نقش راهبردی دولت را به تصدی‌گری کاهش داد.

سناریوهای سال ۹۸ صنعت برق

در این میان صنعت برق هم مانند سایر بخش‌ها سال بسیار دشواری را پشت سر گذاشت. در کنار همه آنچه که بر سر اقتصاد ایران آمد، صنعت برق امسال با معضل خاموشی‌های گسترده تابستان هم مواجه بود. نشانه‌ای آشکار از پیامدهای بحرانی که سال‌هاست فعالان این صنعت از آن صحبت می‌کنند. مکانیزم ناکارآمد قیمت‌گذاری که نمی‌تواند بین عرضه و تقاضای برق تعادل برقرار کند و کسری بودجه که ناشی از عدم توازن در درآمدها و هزینه‌ها است و به رقمی بالغ بر حدود سه‌هزار میلیارد تومان در هر سال برای وزارت نیرو رسیده است، تنها بخشی از ابرچالش‌های صنعت برق کشور هستند.

تماس با ما

آدرس فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران

آدرس: ایران - تهران - خیابان سمیه
بعد از چهار‌ راه دکتر مفتح
کوچه جلیل مژدهی شماره 1 طبقه 2

کدپستی: 1991644791
تلفن‌های تماس: 88305258 021 - 88825110 021

ایمیل دبیرخانه : info@fieei.com

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
معرفی فدراسیون

فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران بمنظور ساماندهی تشکلی فرایندهای تولید و صادرات کالاها و خدمات صنايع انرژي ايران و حفظ توازن و نظم و فراهم کردن امکان بهره برداری بیشتر از سرمایه گذاری و تولید و همچنین استفاده و انتقال تجربیات علمی و عملی دست اندرکاران و به هنگام نمودن آن برای نیل به اهداف قانونی توسعه در حوزه صادرات كالا و خدمات حوزه انرژي ايران و دفاع از منافع مشروع اعضاء، فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران به استناد بند (ک) ماده (5) قانون اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران تشکیل گردیده است.

انجمن‌ها و شرکت‌های عضو

ساعت سرور

امروز، دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 9:31 ق.ظ

ورود به سیستم

کاربر گرامی، در صورتی که ثبت نام نکرده اید روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید. شایان ذکر است جهت استفاده از کلیه امکانات سایت ثبت نام ضروری می باشد.


ثبت نام

ثبت نام اولیه در سیستم برای همگان رایگان می باشد